B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Triathlon – dlaczego dobrze jest podjąć się tego bezsprzecznego wyzwania sportowego?

Posted on 18/01/2018 11:10am

Są osoby, które z chęcią przeszłyby przez życie chyłkiem, ale są także ludzie, dla jakich liczą się prawdziwe wyzwania. Jednym z niniejszych wyzwań, jakie warto przed sobą postawić, jest triathlon. Jest to – nie da się zaoponować – sport wytrzymałościowy, jaki potrzebuje właściwego przygotowania, a zarazem gwarantuje olbrzymią satysfakcję, gdy będziemy mogli wykonać każdą z trzech dyscyplin, z których się składa. Jakie są atuty wskazanego wysiłku?

Nade wszystko trenujemy kilka dyscyplin w tym samym czasie, toteż w kompleksowy sposób dbamy o swoją kondycję. Można też dobierać dyscypliny w zależności od aury na zewnątrz – zimą raczej ciężko będzie nam się przymusić do biegania albo jazdy na rowerze, ale za to chętnie popływamy. Pamiętajmy jednak, że biegać można na bieżni, toteż również deszcz nie powinien być dla nas przeszkodą.siłownia
Author: Engyles
Source: http://www.flickr.com
Będziemy ćwiczyć w sali, słuchając ulubionych piosenek i ciesząc się komfortowymi warunkami, jakie panują na siłowni. Oprócz tego ćwicząc triathlon nie musimy od razu startować w profesjonalnych zawodach. Można rozpocząć od imprez dla amatorów, by zweryfikować swoje siły oraz nabrać pewności, na ile można sobie pozwolić, by nie osłabić mięśni. Podczas treningów oraz zawodów z pewnością poznamy też wiele osób, z jakimi będziemy mogli zawrzeć przyjaźnie. Dzięki nim dowiemy się wielu pomocnych informacji, gdyż być może trenują już dłużej niż my i będą mogli nam coś poradzić.

Co istotne, triathlon nie jest kontuzjogenny, więc nie powinien prowadzić do problemów ze stawami lub do innych przypadłości. Na koniec należy wskazać na jeszcze jedną bezsporną zaletę – trenując troszczymy się o swoją formę oraz pozytywnie wpływamy na zdrowie. Systematyczna aktywność fizyczna spowoduje, iż nie będziemy się tak szybko męczyć i nawet długi spacer pod górę nie da nam w kość. Będziemy przygotowani na wszystko, również na wycieczkę w góry połączoną ze wspinaczką. Triathlon pozwoli nam bez kłopotu podjąć się każdego innego wysiłku, którym będziemy zainteresowani.

Nie zapominaj, iż jeżeli zdecydujesz się na scharakteryzowaną aktywność fizyczną, konieczny jest ci odpowiedni plan treningowy. Triathlon ciężko jest trenować samodzielnie. Najlepiej jest umówić się z trenerem, który opracuje należyty program ćwiczeniowy, gdyż doskonale wie, w jaki sposób przygotować ciało do tak dużego wysiłku.

Tags: zdrowie, siłownia, kondycja, ćwiczenia