B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Troska nad słabszymi – to pokazuje naszą empatię i charakter. Nie zapominajmy, że nasze idealne samopoczucie nie będzie trwało zawsze, warto więc o nich myśleć

Posted on 12/01/2021 10:50am

Zawsze powinniśmy wyznawać zasadę, iż ochrona należy się tym słabym, bardziej narażonym na zagrożenia. Do tej grupy zaliczyć można dzieci, inwalidów czy zwierzęta. To jak podchodzimy do tych osób i zwierząt świadczy o nas, naszej kulturze, empatii oraz naszym człowieczeństwie. W naszym państwie sporo trzeba jeszcze uczynić w tym zakresie, ale już widoczne są pozytywne sygnały, które pokazują, że egzystencja takich osób, oraz potrzebujących pomocy zwierząt, wciąż się poprawia.


napis na plaży pomoc
Author: blu-news.org
Source: http://www.flickr.com
Nie da się jednakże tego stwierdzić dajmy na to o cierpiących psychicznie. O nich wydaje się, że nie pamięta każda instytucja, przez co te osoby są skazane na wegetację w starych, w ogóle nieprzystosowanych do ich wymagań zakładach, w miejscach, w których od wieków nic nie robiono, gdzie budynek jest niedogrzany w zimie, a jest w nim skwar w lecie, gdzie warunki są gorzej niż bardzo złe. W ten sam sposób można powiedzieć o przytułkach dla zwierząt. Są niedofinansowane, brudne, zaniedbane, znajduje się tam zbyt dużo zwierząt, wciąż czegoś niestarcza. Niestety, nie widać sygnałów, które zwiastowałyby poprawę.

Całe szczęście istnieją ludzie o dobrym sercu, którzy przygarniają niczyje zwierzęta.

Gdy przekonasz się, że przydatne okazałyby się podobne artykuły na opisywany temat, to kliknij tu i zobacz również pozostałe wiadomości.

To są tak zwane domy zastępcze, gdzie zwierzaki mogą jakiś czas pomieszkać, zanim będą miały swój dom. Trochę lepiej ma się sytuacja w temacie opieki nad osobami starszymi. Często takie osoby mieszkają w domu seniora, gdzie mają dość dobre warunki. Wiadomo, iż i tutaj można znaleźć incydentalne przypadki zaniechań, niedopełnianie procedur i ogólnie nie najlepsze traktowanie starszych osób, niemniej tego typu zdarzenia możemy zaobserwować wszędzie, będą one wciąż widoczne, dopóki system nie będzie idealny. A czy tak dobry kiedyś się stanie, ciężko powiedzieć.

Najważniejsze zaś jest to, iż w społeczeństwie panuje całkiem spora wrażliwość na drugiego osobnika, ponieważ to właśnie definiuje nas, jako ludzi. Warto w związku z tym o tym pamiętać, że zawsze jesteśmy jedynie osobnikami o określonej pozycji w hierarchii wspólnotowej, jeśli dzisiaj znajdujemy się na górze, to nie wiadomo, co będzie za kilka lat. Najbardziej powinni o tym pamiętać ignoranci zapatrzeni w siebie, nie mający szacunku do innych. Kto wie, czy i ci ludzie nie będą potrzebowali pomocy za kilka lat.

Zobacz: dom spokojnej starości Małopolska

Tags: społeczeństwo, schroniska, domy zastępcze