B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Przydatne wyposażenie podróżnika na lato

Posted on 20/10/2020 7:25am

Na każdą wędrówkę trzeba zaopatrzyć się odpowiednio do pory roku, trudności trasy jak też jej całkowitej długości. W lecie, podczas słonecznej pogody, potrzebne będzie obuwie z protektorem (np. sandały Crocs) oraz płaszcz przeciwdeszczowy.

górska wycieczka
Author: Christian Jiménez
Source: http://www.flickr.com
Przy chłodnej pogodzie, lub przy wejściach na przełęcze przydatny jest sweter, nakrycie na głowę, nieco jedzenia i odpowiednia ilość napoju. Półbuty nie ochronią nóg przed kontuzjami w terenie skalnym, szczególnie w ruchomych, miałkich piarżyskach. Bez godziwych butów możemy więc odbywać wyłącznie przechadzki w osadach bądź w ich bezpośrednim sąsiedztwie.

Najsporzej urazów w Tatrach wywołanych jest przez noszenie nienależytego obuwia, poślizgnięcie na wilgotnych głazach, zranienie kończyn dolnych przez uderzenie w czasie przechodzenia przez usypiska skalne, zwichnięcie stawów. Upadek po takim zranieniu, w stromym, eksponowanym terenie może mieć dosyć poważne konsekwencje.

Nie mniej istotna jest osłona przed zimnem, trud podczas wchodzenia wyczerpuje wiele energii. Jej utratę człowiek odczuwa jako osłabienie oraz chłód. Zapobiegać temu stanowi należy przez noszenie ciepłego okrycia jak też przyjmowanie odpowiedniej ilości pokarmów i napojów. Człowiek bez siły jak też wychłodzony nie ma zręczności koniecznych do czynienia gwałtownych, nierównomiernych ruchów, jakie wymusza urwisty, kamienisty teren. Łatwo wtenczas stracić równowagę, trudniej będzie tłumić obciążenia powstające podczas schodzenia oraz zwiększa się prawdopodobieństwo urazu - zabezpiecz się.rowerzysta w górach
Author: Eli Christman
Source: http://www.flickr.com
Częstym błędem turystów jest nie branie pod uwagę opcji gwałtownej zmiany aury. W górach wszelkie prognozy są jedynie orientacyjne, a pogoda potrafi radykalnie zmienić się w ciągu paru minut. Nawet jeżeli prognoza nie przewiduje opadów, zaś poranek jest pogodny i ciepły musimy być za każdym razem na nie przygotowani. Przed wyjazdem odwiedź sklep turystyczny w celu zakupu koniecznych dodatków. Nie zapominaj o zabraniu ze sobą lekarstw, szczególnie służących do zatamowania krwawień.

Nie wahaj się, tylko pokaż szczegóły (www.horyzont.net.pl/wycieczki-firmowe/wycieczki-samolotem/) na ten temat - informacje okażą się z pewnością bardzo fascynujące, zatem kliknij tu i zobacz więcej.

Możesz ocalić w ów sposób życie swoje czy innych. Warto posiadać z sobą telefon komórkowy, aby móc w mgnieniu oka zawiadomić Służbę Ratowniczą, jeżeli będziemy ofiarą czy obserwatorem wypadku.

Tags: telefon, napój, buty, Tatry, wędrówka