B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

W jaki sposób działają popularne preparaty dla osób spędzających całe dni na siłowni? Na jakie rzeczy ma wpływ cytrulina oraz Oxymetholon?

Posted on 05/01/2019 7:37am

Osoby pracujące dużo nad kształtowaniem masy mięśniowej doskonale zdają sobie sprawę, że same ćwiczenia nie dadzą szybkich efektów. Warto wiedzieć więcej o różnego rodzaju suplementach przyjmowanych przy okazji dużego wysiłku. Jak działają dość popularne specyfiki czyli cytrulina oraz Oxymetholon?
oxymetholon
Author: iBox
Source: iBox
Cytrulina powoduje powiększenie produkcji tlenku azotu. W ten sposób poprawia się wydolność tlenowa oraz suplement ten świetnie poprawia wytrzymałość. Dla wielu osób poddających się morderczym treningom ważny jest także fakt, iż cytrulina powoduje, że zmęczenie w czasie wysiłku jest zwyczajnie mniejsze. W taki sposób możemy kontynuować wykonywanie ćwiczeń trochę dłużej aniżeli normalnie. Mniejsze jest również zakwaszenie komórek mięśniowych. Dobrą rzeczą jest z pewnością to, że składnik ten pomaga nie stracić już rozbudowanej tkanki mięśniowej. Dajmy na to w momencie przestojów w trenowaniu.


cytrulina
Author: Erik Wilde
Source: http://www.flickr.com
Cytrulina świetnie powoduje także zmniejszenie wyrzucania przez organizm różnego rodzaju istotnych pierwiastków (strona główna). Są nimi potas, magnez, wapń i tym podobne. Poza tym bóle mięśni po treningach, standardowo zwane "zakwasami" doskwierają mniej, kiedy bierzemy cytrulinę.


Oxymetholon natomiast sprawia, iż wzrasta ilość czerwonych krwinek. W ten sposób przenoszeniu tlenu do mięśni jest znacznie szybsze. W rezultacie uzyskuje się sporą siłę mięśniową, jaka czyni trening efektywniejszym. Ćwiczenia dają o wiele szybsze rezultaty, aniżeli normalnie. Warto dodać, iż osoby przyjmujące ten specyfik, mają ogromne pokłady siły. Mogą co trening podnosić więcej ciężarów. Efekt siły utrzymuje się długo. Oprócz tego Oxymetholon wpływa na szybszą regenerację siły pomiędzy treningami, a nawet pomiędzy kolejnymi seriami ćwiczeń - jak się obchodzić z oxymetholonem.


Osoby chcące przyjmować ten preparat, muszą wiedzieć, iż nie jest on odpowiedni dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z kulturystyką. Jeśli ktoś jest już średnio zaawansowany może zacząć od dawek około 50 mg oraz później systematycznie może być zwiększane. Każdy powinien dobierać suplementy zgodnie ze swoimi potrzebami. Trzeba wiedzieć, że nasze ciało może różnie reagować. Dlatego nie lekceważmy różnych symptomów, jakie daje nam nasze ciało.