B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

W jaki sposób prawidłowo przygotować się do jazdy na nartach, żeby nie zakończyło się to groźną kontuzją.

Posted on 28/01/2021 6:45pm

Zima to okres, gdy wszystkie znane i mniej znane ośrodki narciarskie zaczynają się zapełniać tłumami spragnionych białego szaleństwa turystów. Przepiękne góry, bardzo dobrze prezentująca się baza narciarskich wyciągów i wypożyczalni sprzętu sprawiają, że wielu ludzi nie wyobraża sobie zimowego okresu inaczej, niż na stoku narciarskim. W praktyce do rekreacyjnej jazdy nawet nie trzeba posiadać swojego sprzętu, wystarczy zakup odpowiedniej zimowej kurtki i narciarskich spodni.
biuro
Author: fabianpimminger
Source: http://www.flickr.com
Pozostałe wyposażenie, czyli kijki, buty i narty można pożyczyć albo jakiejś wypożyczalni, albo od kogoś znajomego, kto również pasjonuje się tym sportem. Mieszkający na południu w zasadzie nie powinni mieć kłopotów z wyszukaniem jakiegoś stoku niedaleko domu, z pozostałych części kraju musi się trochę dalej jechać, ale szaleństwa na śniegu na pewno to zrekompensuje (-> kliknij).

Czy ta tematyka Cię interesuje? Jeżeli tak, to przejrzyj link (https://btune.pl/), pod którym odnajdziesz niezbędne Ci informacje - sprawdź, że Cię zajmą na długo.

Jednak udając się nawet na krótki wyjazd na narty pamiętać należy o tym, że jest to sport dość kontuzjogenny i poza załatwieniem sprzętu powinno się też zadbać o właściwą kondycję.
Statystyki po zimowych feriach niestety nie są dobre. Każdej zimy na stokach narciarskich dochodzi do licznych złamań, kontuzji i urazów. Wiele z nich wynika z nieostrożności, szaleństwa czy zwyczajnie nieszczęśliwego splotu wypadków, ale niektóre są spowodowane po prostu złym przygotowaniem fizycznym.

Ta solidna oferta (http://poldannet.pl/pl/page/siatki-asekuracyjne-zabezpieczajace.html), którą przygotowaliśmy dla fanów opisywanej tematyki, zawiera podobne dane na to fascynujące zagadnienie - sprawdź tutaj.

Jazda na nartach to wymagający sport, bardzo mocno pracują przy tym kręgosłup i nogi. Jeśli ktoś przez cały rok siedzi
narty
Author: boogy_man
Source: www.sxc.hu
na krześle po kilka godzin każdego dnia, nie uprawia żadnych sportów i nagle udaje się na dwutygodniowe ferie, to bardzo ryzykuje jakąś poważną kontuzją.
Więcej: .
Specjaliści polecają, żeby przed sezonem narciarskim należycie wzmocnić siłę, najlepiej regularnymi ćwiczeniami na pobliskiej siłowni. Warto mieć to na uwadze nie tydzień przed urlopem, lecz co najmniej parę miesięcy wcześniej, tak aby mięśnie mogły się odpowiednio wzmocnić. Jeśli się będzie o tym pamiętać, to narty góry staną się przyjemnością, a nie złością z powodu naderwanego kolana.

Tags: dom, narty, turysta, lekarz