B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

W jaki sposób przebiega terapia sportsmenów

Posted on 29/08/2018 12:35pm

Szczególną rolę w przywracaniu zdrowia oraz funkcji osobom czynnym, aktywnym sportowcom - zarówno w fazie ćwiczeń, a również po rozmaitego rodzaju urazach - ma rehabilitacja sportowa. To szeroka dziedzina łącząca ergonomię, rehabilitację oraz prewencję urazów. Osoby praktykujące sport nierzadko narażone są na większe obciążenia fizyczne, a także powiązaną ze sportem psychiczną presję. Konieczne jest zapewnienie im specjalistycznej, profesjonalnej opieki, zapewniającej jak najszybszy a także bezpieczny powrót do uprawianej aktywności, dziedziny, w jak najwyższej możliwej formie.

rehabilitacja po kontuzji
Author: Jon Candy
Source: http://www.flickr.com
RehabilitacjaRehabilitacja (poprzednia strona) sportowa to idea wielodziedzinowa bazująca m.in. na wiedzy z fizjologii wysiłku i dogłębnej analizie biomechanicznej organu ruchu. Wykorzystując parametry z podobnych dziedzin jak też obserwacje zaistniałych dysfunkcji, przy uwzględnieniu potencjału konkretnego sportowca a także specyfiki uprawianego sportu rehabilitacja sportowa trudni się: terapią po kontuzjach. Prowadzi się kurację przygotowującą do zabiegów operacyjnych, posiada to newralgiczny wpływ na ułatwienie etapu pooperacyjnego rehabilitacji, wspiera prędki powrót do aktywności sportowej. W sezonie treningowym prowadzi się zajęcia przygotowujące do wysiłku i podwyższające i podtrzymujące możliwości sportowe konkretnego zawodnika. Rehabilitacja (zobacz polecana terapia manualna) sportowa od wielu lat osiąga coraz to większe znaczenie oraz znajduje zastosowanie we wszystkich aspektach życia człowieka. Techniki fizjoterapeutyczne w zdecydowanej większości stosowane są przy różnego typu kontuzjach, jakie przydarzyć się mogą człowiekowi w codziennym życiu.kontuzja
Author: Christian Rowlands
Source: http://www.flickr.com
Kontuzjom sprzyja także sport. We współczesnym życiu młodzi ludzie coraz bardziej aktywnie korzystają z różnego typu działań sportowych, tj.: bieganie, jazda na bicyklu, jazda na snowboardzie, ćwiczenia w klubie fitness, bądź też pogrywają w gry zespołowe, takie jak dla przykładu: futbol, siatkówka, koszykówka, tenis ziemny, badminton. Wszelkie te aktywności przyczyniają się do zwiększenia ryzyka kontuzji. Część z nich może wynikać z niewłaściwego dostosowania sportu do możliwości organizmu, inna część to rezultat długookresowych i często męczących treningów, a jeszcze inna to rezultat wypadków w sporcie. Najczęściej występujące kontuzje to: skręcenia, uszkodzenia stawu skokowego różnorodnego typu, zerwanie wiązadeł w stawie kolanowym na stoku narciarskim, nadciągnięcia, stany zapalne ścięgna Achillesa, naderwania, urazy dysku lub też przeróżnego rodzaju porażenia występujące zwykle w sportach walki.

Tags: ruch, aktywność, kontuzja