B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

W jaki sposób wybrać dobry obóz dla malucha?

Posted on 04/12/2020 11:38am

Mały chłopiec, jaki panicznie się boi wody na obozie żeglarskim, siedmiolatek w szkole przetrwania. Rodziciele przesyłają swe latorośle na coraz to bardziej ekstrawaganckie kolonie. Jak wybrać te najbardziej stosowne dla mojego dziecka?


butelka na ławce w mrocznej scenerii
Source: flickr.com


Rynkowa oferta wyjazdów dziecięcych jest obezwładniająca. Im mniejsze dziecko tym wybór wypoczynku winien być staranniejszy. Pierwsze kryterium do zrealizowania to skłonności dziecka. Nie powinno się wysyłać na obozy konne malucha, który stanowczo oraz długo protestuje oraz przeżywa niepokoje z nim powiązane. Poniektóre dzieci nadają się na pierwszy obóz już w wieku sześciu lat, natomiast inne jako 10-latki. Zależy to od charakteru dziecka, indywidualności, stopnia samodzielności jak też doświadczenia życiowego. Pamiętajmy jednakże, iż nie wystarczy zadać maluchowi pytanie „czy pragniesz pojechać na obóz?” dlatego że jeżeli to jest pierwszy raz to najprawdopodobniej usłyszymy „nie!”. Powodem pierwszej negacji wcale nie musi być faktyczna niechęć a także niedojrzałość dziecka, lecz zwykły brak wiedzy na temat co się robi na takim obozie.


narciarze
Author: włodi
Source: http://www.flickr.com


Najpierw zatem trzeba dziecko stopniowo oswajać z ideą samodzielnego wyjazdu, relacjonować na czym polega życie kolonisty, akcentować pozytywne strony wyjazdu, mówić jak najwięcej konkretów np.

Nasze nowe artykuły są tak samo zajmujące, co ten. Więc wejdź w link tutaj mata yoga i przeglądaj szczegółowe informacje. Namawiamy!

rankiem najpierw będzie pobudka i krótka gimnastyka, zaś potem idziecie na śniadanie, wychowawca będzie zawsze służył wsparciem, nikt nie zmusza dzieci do jedzenia itp. Istotna materia to wybór tematu obozu. Obozy, jakie my rodzice pamiętamy z naszego dziecięctwa już dawno odeszły w niepamięć.
W dzisiejszych czasach każdy zaaranżowany wyjazd dziecięcy ma sprecyzowany temat. Do wyboru mamy obozy sportowe takie jak obozy konne, kolonie artystyczne (muzyka, rzeźba etc.), lingwistyczne, z fabułą itd..

Tags: dziecko, czas, życie