B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

W jakim miejscu najlepiej spędzić czas wolny? Na pewno wypad w góry jest dobrym pomysłem, być może do Polanicy Zdrój?

Posted on 17/10/2020 8:18am

To niezwykłe góry, które wabią unikatową malowniczością, ciekawymi minerałami a także doskonałym zagospodarowaniem. Sudety przyciągają, a wycieczki po ich obszarze każdemu mogą dać mnóstwoprzyjemności. Doskonałe zagospodarowanie turystyczne sprawia, że noclegi można tu znajdować w prawie każdej miejscowości, a gęsta sieć szlaków turystycznych ułatwia rozplanowanie pieszych wycieczek.


Sudety - skała
Author: Katarzyna Matylla
Source: http://www.flickr.com
Wycieczki górskie są tu podstawową atrakcją, chociaż Sudety wabia tez licznymi miejscowościami o interesujących walorach. Wakacje w tych górach zadowolą z pewnością tych, którzy interesują się geologią oraz minerałami. Faktem jest, że już w czasie średniowiecza tworzyły się na tym terenie kopalnie złota a także rud metali. Niektóre z nich to aktualnie niezwykłe przygody turystyczne, które w czasie wyprawy po tej części naszego kraju bez wątpienia trzeba zobaczyć. Największymi atrakcjami są te kopalnie, które możemy zwiedzić w Miedziance oraz w Złotym Stoku. nie brakuje też placówek muzealnych oraz galerii, w których prezentowane są piękne agaty, kryształy górskie i pozostałe minerały, powszechnie pojawiające się w Sudetach.

Najbardziej interesującą wystawą tego rodzaju ma okazję się poszczycić Szklarska Poręba – ważny ośrodek turystyczny, na terenie którego tanie noclegi ma szansę znaleźć każdy z nas. Stronie Śląskie także sławne jest z interesującej wystawy, która amatorzy pięknych kamieni na pewno muszą zobaczyć. Sudety podbiły również serca tych turystów, którzy uwielbiają klimat dawnych uzdrowisk. Kurortów, które od wieków mogą cieszyć się wielkim uznaniem, nie brak na tym obszarze. Najstarszym uzdrowiskiem w Sudetach jest Lądek Zdrój, który do dnia dzisiejszego zachwyca doskonałą zabudową, zakładami przyrodoleczniczymi a także doskonałą okolicą. Słynnymi ośrodkami wypoczynkowymi są także trzy kurorty: Kudowa Zdrój, Duszniki Zdrój oraz Polanica Zdrój.

Czyżbyś miał chęć na więcej tekstów na powyższy temat? Zachęcamy zatem do nowej strony - po prostu naciśnij to fotele kosmetyczne i przenieś się do naszego serwisu.

Piękne parki zdrojowe, pijalnie wód oraz stare wille (Villaalina.pl) i pensjonaty oferujące noclegi w niezwykle dobrych warunkach, jak hotel polanica zdrój są ich najbardziej znaczącymi atutami.


Góry Stołowe na Dolnym Śląsku
Author: Eri_pl
Source: www.flickr.pl
Sudety są jednocześnie rajem dla tych, którzy kochają aktywny wypoczynek i piesze wyprawy. Na tego typu turystów oczekują piękne Karkonosze, przybrane wspaniałymi lasami Góry Opawskie oraz nęcące niezwykłymi tworami skał Góry Stołowe. Całkiem popularnym pośród zwiedzających terenem jest Masyw Śnieżnika, znany m. in. z pięknych punktów widokowych, sympatycznego schroniska oraz położonejj w pobliżu Kletna miejsc, jaką jest Jaskinia Niedźwiedzia. Jest ona jedną z najistotniejszych zagadnień w Sudetach, a jej szata naciekowa sprawia, że wycieczki patrzą do jej wnętrza bardzo chętnie.

Tags: serce, złoto, architektura, zdrowy