B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Właściwe przygotowanie do triathlonu jako baza do tego, by sobie nie zaszkodzić

Posted on 05/12/2017 2:51pm

Sportowcom nie trzeba objaśniać tego, jak istotne jest, żeby do każdego bez wyjątku treningu byli stosownie przygotowani. Jedynie albowiem wtedy mogą posiadać gwarancję, że na przykład szczegółowe przygotowywanie się do triathlonu to baza do tego, żeby sobie nie zaszkodzić. Szczególnie, że jest to wymagająca dyscyplina. Przede wszystkim należałoby rozplanować, w jaki sposób ma wyglądać dany plan ćwiczeń dzięki któremu stuprocentowo można cieszyć się później sukcesami i nie skarżyć się na kontuzje.


bieganie
Author: Funk Dooby
Source: http://www.flickr.com
Najlepiej w takim razie znaleźć trenera, który oceni Naszą formę i dobierze trening adekwatny do tego, co możemy robić. Jeśli ktokolwiek zaplanuje udział w zawodach triathlonowych to powinien wiedzieć, że najlepszy jest sześciotygodniowy trening do triathlonu dla amatorów. Rozkład taki został przygotowany dla osób, które uprzednio nie były aktywne ruchowo. Ogromny nacisk będzie kłaść się na strefy wysiłku. Są trzy strefy. Pierwsza odnosi się do joggingu, kolejna do truchtu, a trzecia dotyczy biegu takiego jak na zawodach.

Początkujący – triathlonista może zająć się trzecią strefą wtenczas, gdy będzie mieć już większą formę oraz gdy trener uzna, że będzie to dla niego bezpieczne.
O ile sportowiec przygotuje się do udziału w triathlonie dokładnie na podstawie takiego planu to może mieć pewność, że wszystko przebiegać będzie stricte w ten sposób, jak mu na tym zależy. Nie będzie musiał się przejmować o własną formę oraz w czasie zawodów pozyska dobre wyniki. Należałoby wobec tego skupić się na treningu wprost dopasowanym do posiadanych umiejętności. Jeżeli to będzie dopilnowane to niczym więcej nie warto się przejmować. Będziemy widzieć, że odniesiemy sukces.


Mało tego, prędko okaże się, że w kolejnej dziedzinie sportu doskonale sobie damy radę. Ta dziedzina, jak i każda inna wymaga tego, żeby optymalnie zarządzać własnymi siłami i obserwować reakcje własnego organizmu. Jedynie w ten sposób można cieszyć się świetną formą oraz jasno widzieć, jakie robi się postępy. Opłaca się wobec tego wyszukać trenera, który od początku będzie Nam doradzał i dzięki któremu bezzwłocznie poczujemy się pewnie w nowej dziedzinie sportowej, jaką zamierzamy uprawiać. Systematyczność treningowa a także racjonalne podejście są tym, o czym musimy wiedzieć.

Tags: sport, sukces, sukcesy, triathlonista