B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Wakacje w siodle

Posted on 19/02/2022 7:29am

Jest czas wakacji i letnich szaleństw. Z wszelkiej strony zarzucani jesteśmy propozycjami wypoczynku mniej bądź w wyższym stopniu czynnego. Pośród nich na pewno znajdują się oferty niezatartych wczasów w siodle – jakie z nich wybrać? Czy nasze maluchy będą bezpieczne? Poniżej parę rad, na co kierować uwagę podczas wyboru jeździeckiego obozu.


Pewne propozycje będą proponowały odpoczynek zorganizowany, inne – odpoczynek w gospodarstwie agroturystycznym.


kobieta podczas ćwiczenia
Author: UrbaneWomenMag
Source: http://www.flickr.com


Ale niezależnie od formy prawnej dobrze jest zwrócić uwagę na kilka kwestii. Gdy przebrniemy przez liczne ogłoszenia obozów jeździeckich, musimy wpierw sprawdzić gdzie posyłamy nasze dzieci. Dość łatwo to zweryfikować - najlepiej jeżeli wybrana stajnia znajduje się na liście ośrodków certyfikowanych przez Polski Związek Jeździecki. Taka certyfikacja daje nam kardynalne dane dotyczące infrastruktury i uprawnień kadry. Przed podjęciem decyzji przetestujmy też stronę www stajni. Jazda konna to super zabawa!


mecze
Author: Belgravia Polska
Source: Belgravia Polska


Idealnie jest kiedy ośrodek posiada już na swoim koncie jakieś obozy. Jeżeli mamy do czynienia z podobnym przypadkiem – możemy zweryfikować fora pod kątem sądów bądź poradzić się przyjaciół, którzy korzystali z oferty z konkretnego miejsca. Z kolei jeżeli decydujemy się na świeżej daty ośrodek – najlepiej będzie umówić się na spotkanie i samemu zobaczyć warunki, poznać szkoleniowców. Następną sprawą, na jaką trzeba kierować uwagę to formalności przy zapisie.


Prócz przyjęcia zgłoszenia imiennego powinniśmy dostać blankiet zgłoszeniowy, w jakim instruujemy między innymi o schorzeniach, przeciwwskazaniach, alergiach naszych dzieci (bezpieczeństwo zapewni kask motocyklowy dziecięcy) oraz przekazujemy dane kontaktowe. Są to dane nieodzowne dla opiekunów.


Sprawdzonym punktem są KanieTags: Internet, dzieci, lek, oferty, miejsce