B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Wakacje w siodle

Posted on 28/01/2020 10:24am

Nauka jazdy konnej jest to ogromna przygoda, którą możesz rozpocząć w każdym wieku. Koń jest to śliczne, mądre jak też wrażliwe zwierzę. Wzbudza nie tylko sympatię, lecz także szacunek.


bluzy
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu


Warto poznać bliżej tego cudnego czworonoga – najodpowiedniej z jego grzbietu (jeśli stan zdrowia nasz, albo dziecka na to pozwala) - http://patataj.com (http://patataj.com)acząć naukę jazdy konnej jak też jak się do niej przygotować? Maluch może wsiąść na konia, jeśli umie już samodzielnie siedzieć, choć większa część klubów jeździeckich nie przyjmuje na „oprowadzankę” dziecka młodszego aniżeli 3 lata. Naukę jazdy kluby przeważnie prowadzą dopiero dla dzieciaków siedmioletnich. Jednak to nie wiek sam w sobie jest znaczący. Ażeby naprawdę uczyć się jeździć na koniu powinno się posiadać jeszcze: odpowiedni wzrost (nogi muszą wystawać poza siodło), energię (żeby koń czuł, iż dziecko szarpie za wodze, albo przyciska do niego łydki) oraz być należycie dojrzałym psychicznie. Tenże ostatni punkt jest decydujący. Nauka jazdy konnej pójdzie sprawnie jeżeli maluch rozumie polecenia instruktora i będzie gotowe je przeprowadzać. Powinniśmy zdawać sobie sprawę, iż z początku nie wszystko udaje się. Jeśli koń idzie gdzie indziej, niż pragnie maluch, to nie znaczy, iż koń jest nieposłuszny, bądź „głupi” tylko stąd, iż maluch nie potrafi nadal z „nim rozmawiać”. Jeżeli dziecko nie radzi sobie z rozmowami ze zwierzęciem, zaczyna płakać, albo obrażać się to znaczy, że na wakacje w siodle jest jeszcze za wcześnie - skocz na


skocz na patataj.com (skocz na patataj.com)ździć ? Jeżeli dziecku się to podoba, to tak.
jazda konna usprawnia całe ciało, poprawia również działanie układu nerwowego, polepsza równowagę a także normalizuje napięcie mięśniowe. Jeśli szkółka jeździecka będzie odpowiednio wybrana, jazda konna dostarczy samych korzyści.

Tags: jazda konna, klub, jazda