B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Wczasy w Pieninach - Szczawnica

Posted on 05/08/2022 7:35am

Jeśli szukasz miejscowości, w której spędzisz sympatycznie czas, lecz nie znosisz hałasów panujących w modnych miejscach wypoczynkowych, mamy dla Ciebie doskonałe miejsce.
parki
Source: http://www.flickr.com


Hiszpania
Author: Nicolas Raymond
Source: http://www.flickr.com


Szczawnica jest unikalnym miejscem na mapie naszego kraju, daleko od wielkomiejskiego gwaru, leżącym w górach pienińskich.

Jeżeli zaprezentowany artykuł zabrał Cię w niepoznany rejon wiedzy, to świetnie się składa, ponieważ możesz poznać pozostałe informacje tutaj (https://www.warynski.pl/o-firmie/) - wejdź na ten odnośnik oraz poczytaj więcej.

Przepiękna okolica mobilizuje każdego do czynnego spędzania każdej chwili. Zdrowe i czyste powietrze dodaje sił do życia i działa tak, iż wolniej odczuwamy zmęczenie, gdyż nasze ciało jest efektywniej natlenione. Szczawnica jest położona niedaleko granicy ze Słowacją, dlatego być może zdarzy się wam przeciąć granicę bezwiednie. Miasteczko jest świetnym miejscem wypadowym do bardzo wielu atrakcji, jakie jedynie czekają na Ciebie - . W Szczawnicy odnajdą się miłośnicy kajakarstwa, w sezonie zimowym narciarze i miłośnicy pieszych wędrówek po górach. Amatorzy kultury góralskiej również odnajdą swe miejsce, gdyż góralskie domki Szczawnica ma licznie stojące. Miejscowość ta bowiem jest dokładnie ojczyzną górali sądeckich, jacy do dziś licznie wypasają swoje stada owiec. Szczawnica szlaki turystyczne posiada niesamowicie mocno rozbudowane, ponieważ sumaryczna ich długość wynosi aż pięćset kilometrów - zobacz szlaki turystyczne w Pieninach. Samo miasteczko jest położone blisko Pienińskiego Parku Narodowego, jaki należy do najładniejszych parków w naszym kraju. Wstydem byłoby nie powiedzieć o sławnym uzdrowisku, z jakiego cała Szczawnica jest obecnie znana. Specyficzny tutejszy klimat, spowodowany położeniem uzdrowiska w dolinie rzeki, sprawia że ludzie szybciej i efektywniej powracają do zdrowia. Pijalnia wód mineralnych, która prosperuje od prawie pięciuset lat zachęca turystów do wypicia choć łyka wód o niesamowitych właściwościach leczniczych.
Niewątpliwie każdy mieszkaniec Polski odnajdzie w Szczawnicy oraz urzekających widokach Beskidu Sądeckiego oraz Pienin coś do czego będzie chciał wracać. Okolica jest pełna dzikich zwierząt, toteż zatRzymując się blisko lasu, można oglądać dzikie zwierzęta wieczorami bez lornetki.

Tags: SPA, Rzym, klimat