B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Wesprzyj inicjatywy sportowe przez zbiórki crowdfundingowe, naprawdę wspaniale jest pomagać innym ludziom

Posted on 07/02/2020 7:59am

Sportraduje się w Polsce naprawdę dużym uznaniem i bynajmniej nie chodzi tutaj tylko o futbol czy skoki narciarskie. Polacy są bardzo dobrymi sportowcami i na igrzyskach sportowych odnoszą ważne sukcesy. Aby jednakże mogli brać udział w znaczących imprezach sportowych i zawodach, powinni się do tego odpowiednio przyszykować. Niestety nie zawsze organizacje sportowe mają na to właściwe środki.

Każdy człowiek może wspomagać sportowców

współfinansowanie sportu
Author: eFile.com
Source: http://www.flickr.com
Na szczęście zainicjowano wydarzenia, przez które sportowcy mogą uzyskać pomoc od swoich fanów. W licznych państwach stały się one już wysoko popularne, w Polsce dopiero raczkują oraz powoli zdobywają renomę. Mowa tutaj o akcjach społecznościowych, jak crowdfunding sports, które bazują na zbieraniu funduszy pośród kibiców oraz odmiennych obywateli - Fans 4 Club. Każdy człowiek, który ma na to ochotę, może wesprzeć akcję zdobywania funduszy dla sportowców i nie tylko. Akcje tego rodzaju urządzane są na wielu płaszczyznach, najczęściej jako akcje charytatywne szukające finansów na leczenie dzieci oraz dorosłych.

Na co zbierają pieniądze?

Organizatorzy akcji crowdfundingowych mogą zbierać środki na przygotowania i treningi do ważnych zawodów sportowych, jak również dla odmiennych celów. Znane są akcje, kiedy gromadzono pieniądze na założenie Szkoły Brydża Sportowego lub na rozbudowę budynków sportowych. Nierzadko w tego rodzaju akcje angażują się pasjonaci trudniący się organizowaniem zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży. Nie mają funduszy na nabycie specjalistycznego sprzętu oraz strojów, zatem wnioskują o ofiarność ludzi.Jak zaangażować się w pomoc dla sportowców?

finanse
O ciekawych akcjach gromadzenia środków dla sportowców można dowiadywać się z telewizji, prasy i stron internetowych. Są również profesjonalne witryny sieciowe, które zajmują się przeprowadzaniem tego rodzaju zbiórek. Można tam założyć własną akcję do wspierania lub wspierać już istniejące. Naturalnie na tego typu witrynach są nie tylko akcje poświęcane dyscyplinom sportowym, bo ogłaszają oraz promują się tam także przedstawiciele odmiennych dziedzin: literatury, kina, ekologii. Tym sposobem można wybrać do wspomagania to, co obdarzy się najznaczniejszym uznaniem i zainteresowaniem.

Tags: sport, kibice, sprzęt