B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Wolny dzień – jak go spędzić? Na które aktywności fizyczne najlepiej się decydować się zimą, a na jakie latem?

Posted on 07/03/2020 7:22am

Wolny czas – z upływem lat mamy go z reguły coraz mniej – choć też do jakiegoś momentu. Chodząc do szkoły – podstawowej czy też gimnazjum – mamy do dyspozycji zwykle całe popołudnia. Spędzamy je, realizując swoje zainteresowania, spotykając się z przyjaciółmi, grając w gry komputerowe, lub też na aktywności fizycznej. Dalej, gdy stajemy się licealistami, wszystko się zwykle zmienia.
Różne sporty
Author: Errea Republic
Source: Errea Republic
Mamy coraz mniej czasu dla siebie. Natomiast dla dorosłego człowieka, który pracuje, ma rodzinę, a zwłaszcza małe dzieci, wolna chwila to prawdziwy rarytas. Jeśli uda się w ciągu tygodnia wygospodarować kilka godzin dla siebie, na przeczytanie książki lub popływanie w basenie – możemy być bardzo zadowoleni. W końcu nie zawsze jest to możliwe – często przecież brakuje nam chwili na spokojny sen.

Dlatego też, gdy już raz na jakiś czas przydarzy się nam wolny dzień, dobrze go wykorzystajmy, nie zmarnujmy. Zróbmy wszystko, aby spożytkować wolny czas na radości i uszczęśliwianie innych osób. Co zatem możemy robić? Nauczyć się nowego sportu jak !

Wiele osób prowadzi każdego dnia siedzący tryb życia. Dla naszego ciała jak najbardziej nie jest to zdrowe ani pożyteczne. Niemniej co robić, gdy czasu na aktywność fizyczną brakuje? Warto go rzecz jasna wygospodarować. Wyciągnijmy rowery z piwnicy, zabierzmy żonę i dzieci i pojedźmy na wycieczkę po pobliskiej okolicy. Możemy wziąć ze sobą koc, jedzenie oraz piłkę i zorganizować przy okazji piknik.

Wyjście na sanki zimą
Author: http://pixabay.com
Source: http://pixabay.com
Zimą natomiast udajmy się na sanki, łyżwy czy też basen. Tego typu rozrywki są dostępne dla każdego, a dają mnóstwo radości i przynoszą naprawdę korzystne skutki. Poza tym dobrze byłoby, gdyby także w naszych latoroślach udało nam się zaszczepić zamiłowanie do aktywności fizycznej - zima w mieście na sportowo. Z pewnością podziękują nam one za to za kilkanaście czy też kilkadziesiąt lat, gdy w przeciwieństwie do swoich rówieśników nie będą miały kłopotów ze swoim zdrowiem.

Nie siedźmy zatem w domu. Jest przecież tyle rzeczy, które można zamiast tego robić. Rower, basen, wrotki, spacery, gra w piłkę – możliwości jest naprawdę wiele. Trzeba mieć tylko trochę chęci. No i oczywiście liczy się nasza własna pomysłowość i zaangażowanie. Dzięki kreatywności, nawet w zwykłym miejscu i bez szczególnych atrakcji można spędzić wolny czas naprawdę dobrze.Tags: sport, książki, czas, basen, pływanie, hobby, gazety, zainteresowania