B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Wspaniałe treningi na mięśnie – czym wyróżnia się push pull

Posted on 18/08/2017 7:33am

Współcześnie jest dużo ciekawych sposobów na polepszenie swojej kondycji, zwiększenie masy albo piękne wyrzeźbienie sylwetki. Można znaleźć dużo metod na różne treningi , a także diety, dzięki którym można prędzej cieszyć się upragnioną sylwetką. Chcąc powiększyć swą siłę z pewnością warto przyjrzeć się nieco uważniej temu, co potrafi dać trening push pull – jest to typ ćwiczeń bardzo chętnie wykonywany w domowych , a także ogólnodostępnych siłowniach, bardzo efektywnych i chętnie wykonanych zarówno przez amatorów sportu jak też specjalistów.

ćwiczenia na siłowni
Author: Sascha Wenninger
Source: http://www.flickr.com
Trening push pull, jak nazwa wskazuje, opiera się przede wszystkim na wykonywaniu właściwych ruchów wypychających oraz ciągnących naprzemiennie - przeczytaj ten ciekawy artykuł. Ruchy obejmują kończyny i barki, szczególnie często mięśnie dwugłowe ud , jak również tricepsy. Najlepiej trenować w ten sposób 3-4 razy w ciągu tygodnia, używając tzw. wolnego ciężaru w paru seriach. Ów trening jest polecany przez autentycznych ekspertów ze względu na znakomite rezultaty w postaci zwiększonej siły oraz masy mięśniowej.

Nie wolno jednak w żadnym wypadku się przećwiczyć, ponieważ wówczas tkanka mięśniowa ulega wyczerpaniu przez organizm, a zmęczenie zniechęci do regularnych ćwiczeń. Nie muszą to być absolutnie rutynowe ćwiczenia – wśród najczęściej wykonywanych ruchów można znaleźć na przykład przysiady, wyciskanie sztangielek, ćwiczenia z handelkami , jak również dipsy. Interesującym urozmaiceniem może być także przeznaczenie takich ćwiczeń, jak przykładowo martwe ciągi oraz wspięcia. W razie wątpliwości co do odpowiedniego wykonywania treningu z pewnością warto zapytać trenera albo osób doświadczonych, jakie stosowały ten trening – można je z pewnością znaleźć na siłowni , jak również w sieci.

Wiele wskazówek, które czynią trening push pull o wiele efektywniejszym można współcześnie odnaleźć w sieci – nie zabraknie tam wielu doświadczonych osób, które chętnie pomogą początkującym siłaczom. W zależności od poszczególnych pragnień taki trening można wzbogacać o ruchy specjalnie dostosowane do powiększenia siły nóg, barków lub rąk. W treningu efekty są najlepsze przy włączaniu wszystkich partii mięśniowych, zaczynając od największych i kończąc na najmniejszych.

Stosując trening push pull nie należy zapomnieć o prawidłowej diecie – kiedy celem ćwiczeń jest zwiększenie mięśni, warto wzbogacić dietę o białko, kiedy schudnięcie – zmniejszenie nasyconych tłuszczów. Należy pamiętać o odpoczynku, żeby mięśnie mogły systematycznie się regenerować, ponieważ podczas większości ćwiczeń dochodzi do ich mikrourazów. Troska o kondycję to sprawa nieprzeciętnie często odkładana na potem przez mnóstwo ludzi – znacznie lepszym pomysłem jest rozpoczęcie ćwiczeń z instruktorem, aby już od początku wykonywać je w odpowiedni sposób.

Tags: siłownia, sylwetka, białko, tricepsy