B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Wyprawy piesze w Polsce

Posted on 17/11/2020 4:26pm

Określenie hiking w j. Ang. – oznaczające dalekie piesze wędrówki - cieszy się w Polsce rosnącym uznaniem. Nie wolno go jednak identyfikować jednoznacznie z pokonywaniem niebywale srogich szklaków górskich.
Hiking można praktykować wszędzie i w każdych warunkach pofałdowania terenu. Ci, którzy uwielbiają tereny górskie, prawdopodobnie wybiorą to otoczenie na wycieczkę, pozostali mogą przecież wybrać się nad morze bądź malownicze jezioro [motorówka mazury] otoczone wspaniałym krajobrazem.

Nordic walking, park, spacer
Author: Złoty Potok
Source: Złoty Potok
Zwolennicy dalekich spacerów i rajdów pieszych zapewne z utęsknieniem czekają na nadejście wiosny. Zanim zagości na dobre, dobrze było by zrobić przegląd oraz remanent. Trzeba by sprawdzić np. w jakim stanie, po minionym sezonie, jest odzież turystyczna i niezbędne akcesoria.Choć trasy turystyczne powinny być odpowiednio oznaczone, są obszary na których z łatwością jest się zgubić, np. w dużym lesie. Wówczas świetnie zdadzą egzamin kompasy. Przy zanikającym zasięgu GPS jest całkiem bezużyteczny.

Sprawdzone akcesoria turystyczne oraz właściwą odzież, przed zaplanowanymi wycieczkami, można nabyć bez wychodzenia z domu. Wystarczy odwiedzić dobrze zaopatrzony sklep internetowy. Nierzadko w takich sklepach kupują nie tylko zapaleni wędrowcy, czy harcerze, ale również początkujący turyści piesi. Być może wysokiej jakości kurtka, lub cieplutkie skarpetki turystyczne będą skuteczną zachętą do częstszych wypadów.

Jeśli poszukujesz ciekawych informacji na ten temat, odwiedź kamizelki puchowe nas, a zapewne znajdziesz ciekawe fakty.


Author: k.s.