B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Zaskakujące pomysły (nie tylko plastyczne) wykorzystania przedmiotów, które na pewno masz w domu.

Posted on 12/06/2020 7:27am

Osoby pomysłowe znane są z tego, że potrafią dla jednej, zwykłej rzeczy wynaleźć wiele funkcji. Koraliki czy ramy do fotografii z makaronu, lornetki lub motyle z rolek po papierze toaletowym, woreczki gimnastyczne oraz instrumenty muzyczne z użyciem ryżu, śnieg i zarost Mikołaja z białej waty... A do czego możemy wykorzystać patyki do szaszłyków?

urodziny
Author: Barney Moss
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli idziemy na urodziny, zwłaszcza do małej dziewczynki, wykonajmy samodzielnie piękny, kolorowy bukiecik z żelków owocowych. Nie musimy wkładać sporo wysiłku by zrobić go własnoręcznie i żeby nasz prezencik prezentował się bajecznie. Opakowanie pastelowych pianek i paczka żelków w kształcie malinek (najlepiej jeśli będą różnokolorowe) będą wystarczające. Do tego dokupmy arkusz celofanu, błyszczącą wstążkę, grubszą bibułę i coś, co posłuży za bazę. Można użyć gąbki jak do kompozycji kwiatowych albo przygotować okrąg wycięty z tekturki (najlepiej użyć czegoś w kolorze).



Otwory można zrobić cyrklem, lecz trzeba uważać, żeby nie zrobiły się większe niż patyczki do szaszłyków, które możesz zobaczyć tutaj witryna www. Warto wcześniej ułożyć kompozycję ze słodyczy na talerzu, aby ładnie skomponować kolory i kształty. Żelki o intensywnych barwach będą się pięknie prezentować obok białych albo pastelowych pianek typu marshmallows. Nasadzone na patyczki do szaszłyków słodkości umieszczamy na określonej wysokości w kole lub na gąbce do kwiatów. Uważajmy na to, aby były dość ciasno obok siebie i by nie było widać gąbki. Aby bukiecik się utrzymał, wszystkie wykałaczki pod kołem można dodatkowo złączyć. By zasłonić wszystkie wykałaczki używamy grubej bibuły z niebanalnie zawiniętym brzegiem, pełniącej też funkcję dekoracji.

Całość opakowujemy w celofan (może być z delikatnym nadrukiem) i przewiązujemy ozdobną wstążką. Patyczki do szaszłyków możemy wykorzystać nie tylko w pracach z dziedziny kulinarnej, lecz też artystycznej. Na drewnianej ramce do zdjęcia możemy przykleić ciasno patyczki przycięte do odpowiedniego rozmiaru lub oryginalnie długie, ale w atrakcyjnym ułożeniu. Świetnie sprawdzą się również jako przestrzenne, drewniane elementy w innych pracach technicznych. Można z nich zrobić obrys domu, statku pirackiego, tratwy, płotku lub latarni.

W tworzeniu naszych małych dzieł ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. By lepiej pracowała, warto zainspirować się gotowymi pomysłami z całego świata, które można prześledzić w internecie.

Tags: zdjęcia, Urodziny, słodkości