B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Zaskocz sprawnością nie tylko latem!

Posted on 23/01/2019 7:26am

Różne są powody uprawiania sportu. Bieganie, pływanie, jazda na rowerze to sporty uprawiane przede wszystkim dla zdrowia. Ćwiczenia na siłowni łączą i zdrowie i troskę o dobry wygląd. Natomiast przyjemność to główny powód uprawiania piłki nożnej czy turystyki pieszej. Nieważne którą formę ruchu się zdecydujemy, ważne by systematycznie się ruszać. Musimy dlatego wybrać taką, która da nam największą frajdę.

codzienne ćwiczenia
Author: Port of San Diego
Source: http://www.flickr.com
Wielu z nas pokochało jogging. Z jakiego powodu? Dla zdrowia, odstresowania się, udowodnienia sobie i innym, że potrafią... Powodów jest tyle, ilu ludzi przemierzających truchtem parki.Dodatkowo to tani sport, gdyż aby biegać niepotrzebne są nam długie szkolenia lekcje z instruktorem czy specjalistyczne oprzyrządowania. Powinniśmy posiadać jedynie dobre buty, dobre jakościowo ubrania i... wyruszamy przed siebie. Czasem spotykamy się z opiniami, iż nie ma innego sportu, który tak świetnie działałby na naszą psychikę. Amatorzy tego sportu są zdania, że jeśli pokonałeś trasę wynoszącą 21 kilometrów i w tym czasie nie udało ci się rozwiązać problemu, to jest on nierozwiązywalny kliknij.

Bieganie to przede wszystkim troska o zdrowie. Nie dość, że czyni nas bardziej wydolnymi i szczęśliwymi, to jeszcze na dodatek zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu chorób.

Jeśli masz chęć zgłębić więcej informacji na ten wątek - odsyłam do www (https://siatkasportowa.pl/), gdyż odnajdziesz tam szczegółowe dane, które szczególnie Cię zafascynują.

Obecnie w każdym mieście działalność swą prowadzi wiele siłowni oraz fitness klubów. Jeśli zdecydowaliśmy się na tę formę ruchu, wykwalifikowane osoby przedstawią nam na początek odpowiedni do naszych oczekiwań i możliwości. Pamiętajmy, by dobrze dobrać ubranie w jakim udamy się na trening. Zwróćmy uwagę na materiał, wytrzymałość i wygodę – to podstawowe kryteria. Wybierzmy koszulki, spodnie czy skarpety wykonane z oddychającej tkaniny, która odprowadza wilgoć ze skóry i szybko schnie, więc i my i nasza odzież nie jesteśmy skąpani w pocie. Dobra jakościowo odzież na trening to wydatek, który się opłaca. Autor

Spora część młodych ludzi (i nie tylko) rozpoczynających ćwiczenia na siłowniach przychodzi z myślą o nabraniu masy mięśniowej. Co wiąże się z pytaniami typu, jakie suplementy pomogą im w tym zamierzeniu. W początkowej fazie zalecana jest odpowiednia dieta i przyzwyczajenie organizmu do systematycznych ćwiczeń. Kiedy już zaliczą ten etap, mogą zacząć stosować odżywki – gainery (w ich składzie znajduje się np. keratyna, glutamina, tauryna). (kliknij)

Miejmy na uwadze jednak, że gainery to suplementy diety. Nie może być tak, iż większą część spożywanych kalorii będzie stanowił gainer, to tylko dodatek. Rzeźbiąc sylwetkę pamiętaj o właściwej diecie i suplementacji.

Tags: zdrowie, sport, odżywki, fitness